hlavicka
kanata

Roverský kmen Káňata

Roverský kmen se vyvinul z dětské oddílu založeného v roce 2002. Byl to první skautský oddíl v Lužicích. Skládal se ze dvou družinek - Medvědů a Tygříků. Když členové obou oddílů před pár lety odrostli a začali se věnovat vedení oddílů, změnil se tak i celý oddíl v roverský kmen. Roveři (kluci) a rangers (dívky) se věnují jednak vlastním oddílům a družinám, pomáhají s organizací akcí pro oddíly i veřejnost, účastní se táborů. Při tom se ale snaží pravidelně scházet i sami bez dětí, podnikat náročnější výpravy, připravovat si „dospělejší“ program a také se vzájemně inspirovat.


lednacci

Oddíl Ledňáčci

Oddíl Ledňáčci vznikl v roce 2000 v Mikulčicích. Od začátku šlo o koedukovaný oddíl, tedy společný pro kluky i holky, což do té doby nebylo v našem středisku obvyklé. Oddíl funguje i dnes, jen jeho původní členové už jsou dávno vedoucími. Proto vznikly nové družinky, do kterých chodí mladší děti. Starší družinou jsou Rybaříci, z nichž většina dnes už také pomáhá u oddílů. Rybaříci jsou hodně šikovní na divadelním poli – dvakrát se zúčastnili celorepublikové soutěže Skautský muzikál a pokaždé si odvezli medaile. Jejich představení můžete vídat na Countrybále. Mladší družina Kulíšků vznikla teprve v roce 2015 a její členové jsou z prvních a druhých tříd. Do tohoto oddílu patří i družina v Lužicích – Sojky. Družina funguje už víc jak 10 let. Družiny se na schůzkách věnují klasickému skautskému programu – hrají spoustu her, učí se dovednostem jako je uzlování nebo šifrování. Pravidelně pořádají různé soutěže a jezdí na výpravy. Nejvíc se ale samozřejmě těší na tábor v Polničce, kde se setkají s ostatními oddíly a kmeny z celého střediska.


fenix

Oddíl Fénix

Tento oddíl se vyvinul z oddílu Rákosníčků, založeného v roce 2004. V dnešní podobě má oddíl 3 družiny. Největší Fénix sídlí v Mikulčicích a chodí do něj děti od 3. do 7. třídy. Další dvě družiny jsou v Prušánkách – starší Pelirocho je chlapecká družina starších kluků kolem 13 – 16 let, z níž se v roce 2015 odčlenila družina Pelirocho mladší, která je koedukovaná a pro děti z nižších tříd. Program oddílu je podobný jako u Ledňáčků – pravidelné schůzky plné her a nových dovedností, výpravy, společné střediskové akce a soutěže a především společný letní tábor v Polničce u Žďáru nad Sázavou.


The Blue Savoys

Členové původně roverského kmene, 5. Oddílu střediska, už také odrostli a bylo potřeba změnit jejich kategorii na kmen dospělých. V kmeni jsou všichni dospělí, kteří se sice nevěnují přímo vedení oddílů, ale jsou nepostradatelnou součástí střediska. Organizují akce, jako jsou karnevaly, pochod světlušek, bicykliády, pomáhají na vánočních jarmarcích. Starají se o střediskové zázemí (správce kluboven, revizní komise střediska) o klubovnu, staví a bourají tábor, dělají technickou podporu. Bez jejich pomoci by naše fungování nebylo možné. Oni naopak při různých akcích a především na táborech zavzpomínají na časy, kdy byli ještě členové mladších oddílů. Vyráží na tradiční velikonoční vandr a ti odvážnější v zimě staví tee-pee na táborovém place a bivakují několik dní v náročných podmínkách.


Schůzky

  • Lvíčata (Prušánky, 1. až 3. třída)- Po a Pá 17:00-18:00, stěhujeme se do nové klubovny, termíny první schůzky oznámíme později
  • Pelirocho starší (Prušánky, od 4. třídy)- Út 17:00-18:30, stěhujeme se do nové klubovny, termíny první schůzky oznámíme později
  • Jiřičky (Lužice, 5 až 8 let) - Út 16:00-17:30, od 19.9.
  • Sýkorky (Lužice, 9 až 13 let) - Pá 17:30-19:00, od 29.9.
  • Sojky (Lužice, 13 až 16 let) - oznámíme později
  • Fénix (Mikulčice, 1. třída) - Pá 17:00-18:30, od 29.9.
  • Puštíci (Mikulčice, 2. až 5.třída ZŠ) - Pá 16:30 – 18:00, od 6.10.
  • Kulíšci (Mikulčice, 11 až 15 let) - Po 17:00 – 18:30, od 25.9.


logo_webu